קטגוריות
תיק עבודות

עיצוב פנים איכותי למשרדי הייטק

עיצוב פנים איכותי למשרדי הייטק

עולם ההייטק הוא אחד מתחומי העיסוק הדינמיים ביותר. חברה מצליחה צריכה לספק מענה יום-יומי לצרכים המשתנים בתחום, ויותר מכך – לעיתים עליה אף לפרוץ את גבולות החשיבה הסטנדרטית ולאתר את אותם צרכים שרובנו עדיין לא יודעים שהם קיימים. לשם זה, נחוצה סביבה משרדית שתעמוד בקצב ותספק את כל תנאי הנוחות האופטימליים לעבודה. אז איך מעצבים משרד כזה – הנה כמה טיפים חשובים.

לפני הכל – מי אתם?

לכל חברת הייטק הרגלי העבודה שלה. אם מדובר בחברה שכבר התבססה בתחומה יהיה לה בדרך כלל סדר קבוע וברור, ועיצוב החללים ישקף זאת ויכלול חלוקה ברורה והתמצאות קלה בין המחלקות השונות. לעומת זאת, כאשר מדובר בחרות סטרטאפ, ייתכן כי יהיה צורך בעיצוב מודולרי יותר, כזה שיבטיח זרימת עבודה מהירה וקלה ויאפשר לסגל את סביבת העבודה בהתאם לשינויים התכופים יחסית. אז לפני שמתחילים לעצב את המשרד קודם, שאלו את עצמכם כמה ששאלות:

  • שעות העבודה: בתחום ההייטק עובדים בדרך כלל שעות נוספות, אך ישנן חברות ששעות אלו מתארכות גם עד לשעות הקטנות של הלילה. במקרים אלו, חשוב לתכנן את החללים, התאורה והריהוט כך שיאפשרו נוחות מרבית.
  • מי במשרד: שאלה חשוב נוספת היא "מי מגיע למשרד?" כיום עובדים רבים מנהלים את יום העבודה מהבית, ולכן עיצוב משרדים צריך לקחת בחשבון בעיקר את הצרכים ואת ההעדפות של מי שעובד מהמשרד.
  • שפת המותג: מלבד עבודה שגרתית, משרדי הייטק משמשים גם לאירוח של לקוחות וניהול פגישות. מסיבה זו, על מנת לשדר את המסר הנכון לכל האורחים, עיצוב משרדים חייב להתחשב בשפת המותג. במסגרת זו, יש לשים לב לגוונים שנבחרו, לאופן סידור החלל ולאיכות החומרים שבוחרים בהם.

בונים ביחד את החלל

בשלב הבא, אחרי שהצרכים הספציפיים של חברת ההייטק ברורים יותר, מגיע הרגע לתכנן את חלל העבודה. גם כאן חלל העבודה צריך להתחשב באופן יום העבודה ובצרכים של העובדים. בחברות שבהם העבודה נעשית תוך שיתוף פעולה תכוף, אפשר ליצור open space בשילוב של חללים פרטיים יותר או חדרי ישיבות לניהול של ישיבות. עם זאת, ארגון חלל מעין זה לא יתאים בהכרח לחברות גדולות ומבוססות, ובמקרים אלו כדאי לתכנן ולעצב את החלל בהתאם לחלוקה למחלקות וצוותים. ובהקשר לזה – אם תרצו שהעובדים שלכם יהיו מחויבים לתהליך ויקבלו על עצמם את העיצוב החדש, שתפו אותם והתחשבו גם בבקשות שלהם.

עיצוב פינות העבודה והחללים הציבוריים

בסיום חלוקת החלל, כאשר ברור היכן יש למקם את עמדות העבודה, מתחיל התהליך האמיתי של עיצוב משרדים. כעת יש כמה דברים שחשוב לשים אליהם לב:

  • יצירת נוחות מרבית בחלל העבודה: כדי לאפשר עבודה אפקטיבית לאורך זמן, פינת העבודה חייבת להיות נוחה. לכן, ודאו כי התאורה מספיקה, שימו לב כי אין מקורות סינוור (כגון חלונות) המקשים על העובד, בדקו כי ישנם מקומות אחסון העונים על צורכי המשרד ובחרו גוונים המשתלבים באופן הרמוני זה בזה ליצירת סביבת עבודה נעימה.
  • ניקיון המשרד: עיצוב משרדים איכותי אמור לאפשר ניקיון קל של סביבת העבודה. אם התכנון כולל למשל נישות שאינן נגישות, יהיה קשה לנקות אותן, ולאורך זמן הדבר יפגע משמעותית בנראות של מקום העבודה.
  • ריהוט איכותי בעמדות העבודה: השעות הארוכות מחייבות ריהוט ארגונומי ואיכותי שיתמוך בעובד ויאפשר לשמור על בריאותו. בתחום זה של ציוד משרדי לא משתלם להתפשר.
  • אבזור החללים הציבוריים: ולסיום – שימו לב גם לחללים הציבוריים וודאו שאתם יוצרים אזור נפגש נוח ונעים שיאפשר שיח משותף ויחזק את הקשרים הקולגיאליים במשרד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *