קטגוריות
Uncategorized

מה הסכנה בישיבה ממושכת מול מחשב

המציאות התעסוקתית של מרבית האנשים היא זהה – ישיבה ממושכת וארוכה במיוחד מול מסכי מחשב. רבים מאתנו מגדילים ונמצאים גם לא מעט מול הטלפון הסלולארי, במה שיוצר מגוון רחב של בעיות. מעבר לבעיות העיניים המתבקשות, הנושא של בעיות גב הוא קריטי וחשוב. אנשים רבים לא יושבים על כסאות מתאימים ויוצרים לעצמם זווית לא נוחה לצוואר ולשכמות, במה שמסתכם, בסופו של דבר, בכאבי גב שיכולים להפוך לכרוניים. כדי להימנע מזה, יש לייצר מודעות ומעבר לכך, למצוא את הכיסא הנכון.

הכיסא הנכון

יש כיום מגוון עצום של כסאות אורתופדיים למשרד או לחדר העבודה, אשר יכולים לשפר את חייכם בצורה משמעותית. לכיסאות החדשים יש את היכולת להכיל את הגב שלכם בצורה נוחה, לייצר זווית אופטימלית, ולהיות מספיק מרופדים ונוחים כך שלא תרגישו שאתם יושבים עליהם במשך מספר שעות רצוף. אנשים רבים נמצאים לעיתים מול המחשב במשך 5 או 6 שעות לפני שהם קמים לראשונה להפסקת הצהריים שלהם. הם חייבים לקבל את התמיכה הנכונה, כדי שהגב והשכמות לא יכאבו להם. המציאות היא קשה, אך יש דרכים להתמודד איתה וזה מתחיל עם כיסא נכון.

להימנע מבעיות גב

חשוב להבין את המורכבות של בעיות גב. בעיות גב יכולות להתחיל מכאבים קלים, להימשך לכאבים כרוניים ולהמשיך לפריצות דיסק ונזקים בלתי הפיכים, שכוללים גם טיפולים וניתוחים. הסכנות הן רבות וההשפעה של הגב היא כל אזור בגוף שלנו, כך שחשוב לשמור עליו. אנשים אשר עובדים במשרדים חייבים להתעקש על כסאות איכותיים למשרד, כדי לשמור על הבריאות שלהם. הרבה משרדים נוטים לזלזל בעובדים ובחשיבות של הנושא, אך יש לא מעט סכנות בישיבה ממושכת מול מחשב, והמודעות לכך עולה. כך לדוגמה, יש הרבה מקומות שמדרבנים את העובדים לקחת הפסקות ולבצע פעילויות אחרות, על מנת לשמור על שני האזורים המועדים ביותר לפורענות – הגב והעיניים.

להבין את החשיבות

הגב הוא איבר שנשחק עם השנים, ואם לא שומרים עליו, השחיקה מגיעה מוקדם מהצפוי. אנשים מרגישים כאבי גב כבר מגיל מוקדם ונאלצים להתמודד עם קשיים לאורך שנים ארוכות. יש אנשים שמשנים את החיים שלהם בגלל כאבי גב, ויש לעשות את ההתאמות כבר מגיל מוקדם. יש חשיבות עצומה למזרון איכותי במיטה, ולמאמץ מינימלי על הגב, אך העובדה שאנו יושבים מול מחשב במשך 8 עד 9 שעות ביום, היא הבעייתית ביותר. כסאות אורתופדיים למשרד חייבים להוות את הסטנדרט עבור כולם, על מנת שיוכלו להמשיך לעבוד בצורה טובה, לחיות טוב ולייצר תפוקה איכותית, בזכות העובדה שהם מרגישים בנוח, ומסוגלים לשבת שעות ארוכות בלי להרגיש כאב. מדובר בנושא שלא מוערך מספיק, וחייב לעלות לכותרות עבור כל מי שנמצא מול מחשב יותר מכמה שעות ביום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *