קטגוריות
Uncategorized

כך תשמרו על העובדים שלכם שמחים ומרוצים

בתקופה שבה כל כך קשה למצוא עובדים למשרדים ולמקומות עבודה לאחר שנתיים של קורונה, אנחנו מוצאים מעסיקים שמנסים לשמור על העובדים שלהם מרוצים מאוד, על מנת שיישארו. היום זה כבר לא קשור בהכרח רק לתנאי שכר טובים אלא גם להקלות ולהטבות שונות מחוץ למשרד וגם בתוכו. סביבת העבודה הפכה להיות מאוד חשובה ואי אפשר לוותר עליה ועל מה שיכול להיות במשרד ומשרת את העובדים להנאתם. זה נמצא לא רק בהייטק כי אם גם בתחומים אחרים וגם מעסיקים בענפים שונים שלא היו מודעים עד כה לכך ולא עשו יותר מאשר יום חברה אחת לשנה או לכמה שנים מנסים למצוא כעת רעיונות לתת שירותים למשרד כדי לשמח את העובדים. בשביל זה הם מחפשים רעיונות שונים שייתנו לעובדים הרגשה שחשובים עליהם כל הזמן ולא רק ביום תשלום המשכורת.

ימי חברה וכיף תכופים יותר

נתחיל מהמובן מאליו שרוב המעסיקים מודעים לקיומו ואף מוכנים לעשות הרבה למענו. לכולם ברורה התועלת של ימי חברה וימי כיף וזה אף כדאי יותר מאשר להוציא את עובדות הבחרה ליום כיף ביום האישה. יום גיבוש של כל העובדים במקום מסוים כמו פארק מים או מתקנים שבהם אפשר לעשות כל מיני סדנאות גיבוש והופעות, לצאת יחד לארוחה משותפת או להזמין מופע ולצאת להצגה, כל אלה הם בוודאי יכולים להיות חלק מהעלאת המורל ומהגיבוש ההכרחי של כל העובדים בחברה. חבל מאוד לוותר על זה משום שההצעות שיש לכל מנהל חברה כזאת יכולות להיות מאוד כדאיות כלכלית. יש אין ספור הזדמנויות לקבל כרטיסים בהנחה לוועדי עובדים ולכן לצאת לפעילויות כיף משוחררות שבהן מתאווררים ומכירים טוב יותר את העובדים בפן האישי שלהם.

הרצאות העשרה

הרצאות העשרה הן הדרך הטובה ביותר לתת לעובדים ער מוסף אפילו מבלי להוציא אותם מהבניין, אם יש לכם חדר הרצאות או אולם שמתאים לכך. אתם יכולים ליהנות מהרצאות כאלה בכל נושא שמוסיף ידע ועניין וגם מרחיב אופקים. חלק מההרצאות יכולות להיות בנושאים שקשורים לתחום שלכם אבל מזווית אחרת, וחלק מהן יכול להיות בנושאים אחרים ואפילו ידע עולם שמרחיב אופקים ונותן להם הזדמנות לרענן את המחשבה שלהם ולקבל השראה אפילו מסיפורי חיים אחרים. הסוג הכי מרתק וחשוב הוא הרצאות שניתנות על ידי מי שיכול לתת להם כלים מתחום החשיבה החיובית, טיפים בניהול ובגיבוש עובדים, ידע נוסף על התפתחות אישית ויזמויות ופתיחת צהר לעולמות תוכן דומים במקומות אחרים. יש אין ספור רעיונות שיכולים לעזור לעובדים בחברה להתפתח ולתת למסרים לשקוע ולהניע אותם לפעולה ולהתפתח אישית. זה גם עוזר להם להרגיש טוב יותר בחברה עצמה.

אוכל, קולינריה, מטבח טוב ופינוקים

החלק הזה של שמירה על העובדים מרוצים נראה לכאורה מובן מאליו אבל לא תמיד אפשר להבין כיצד ליישם זאת, משום שיש דרכים שונות ורעיונות רבים שיכולים להתאים. זה מתחיל בכך שאפשר לתת תלושים לארוחות במקומות שווים, אם הם קיימים ליד הבניין שלכם, או לאפשר להם הזמנת משלוחים מפנקים מדי פעם למרות המזנון והקפטריה במקום. אין עובד שלא ישמח לפינוקים כאלה כמו ארוחת גורמה מדי פעם שמובאת לכל העובדים או פיצות אחרי משמרת מאומצת שבה עובדים על פרויקט מיוחד מדי פעם. בחברות הייטק נהוג למצוא שפים כדי לבשל לעובדים ולפנק אותם בצורה מרוכזת אבל אם לא נהוג אצלכם אפשר לפחות לדאוג למשלוחי מזון טעימים או לעגלות פינוקים שיעברו במסדרונות או הצבת דוכן כזה במטבחון. כשמדובר במטבחון החברה חשוב מאוד שיהיו שם המוצרים הטובים ביותר גם בקפה ובתה ובעוד מוצרים שהם יכולים להתפנק בהם מדי פעם באמצע העבודה. אין דבר יותר בעייתי ממטבחון שאינו מצויד היטב בכל מיני פינוקים גם בחברה שעובדים בה מתשע עד חמש בלבד. זה תמיד מחמם את הלב לדעת שהבוס שלכם שמח לפנק אתכם בעוגיות טובות ובקפה.

מתקני בישול טובים במטבחון

אם כבר מדברים על המטבחון, אל תשכחו לשים שם מכונת אספרסו וקפסולות במלאי מספיק. זה כולל גם חלב ומקציף חלב וכל מה שהם צריכים על מנת להרגיש שיש מי שדואג להם והם לא צריכים לבזבז כסף על כל הדברים האלה מחוץ למשרד או להיגרר אתם מהבית. זה כולל גם מיקרוגל וטוסטר לכל מי שרוצה את זה ומקרר גדול שעובר ניקיון ותחזוקה שוטפת על מנת שיהיה שמיש.

שירותים נקיים על כל מה שצריך

אם כבר מדברים על שירותים למשרד, הכי בסיסי הוא הכי חיוני. לא בכל משרד יש שירותים ראויים לשימוש ולא תמיד מתחזקים אותם כמו שצריך. לכן, רצוי שיהיו שם מספיק מתקנים גם לנשים וגם לגברים ושהם יהיו נקיים ומתוחזקים בצורה טובה וראויה. במקומות קטנים אפשר לדאוג גם לכל מה שנשים זקוקות לו מבחינת היגיינה בשירותים עצמם וזה יכול להיות נחמד למצוא את זה שם כשנתקעים בלי מלאי פרטי של דברים חיוניים כאלה.

נופש וחופשות

זה נדיר שיוצאים לחופשה ביחד אבל במקומות מסוימים אפשר לארגן טיולים ונופשונים יחד כדי לבלות את סוף השבוע במקום מוערך ואהוב. אתם יכולים לקבל מחירים מיוחדים לעובדים ולהנהלות וזאת תהיה דרך נפלאה נוספת לגבש את העובדים שלכם מחוץ למשרד כדי שיוכלו לשוב אליו רעננים ועם כוחות מחודשים. יש מקומות שבהם תוכלו לבלות גם ביציאה לפעילות אתגרית של ממש וזה בוודאי יצטבר לזיכרונות המשותפים של כולם והתחברות משותפת בקלות. אם ההנהלה מצטרפת ואפשר לראות אותה בהזדמנות לא פורמלית כזאת זה גם מגביר את יחסי האמון בין ההנהלה לעובדים כאשר יוצאים יחד לחופשה ומכירים זה את זה טוב יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *