קטגוריות
Uncategorized

כיצד יראו המשרדים שלנו כשנחזור ממשבר הקורונה

משבר הקורונה השפיע ללא ספק במידה רבה, על מגוון רחב של היבטי החיים. אחד התחומים שנפגעו מכך וגם השתנו בצורה הדרמטית יותר, הוא עולם העבודה והעסקים. כיצד כל זה ישפיע, לאחר שהמשבר יסתיים, על המשרד העסקי הממוצע? 

הם לא ייעלמו

בעקבות משבר הקורונה, יש פה ושם תחזיות מרתקות, לפיהן המשרדים ייעלמו בקרוב מהשטח. "למשרדים אין עתיד" וכדומה. נראה שתחזיות אלה מוגזמות מאוד. דברים דומים נשמעו בעבר. הביקוש למשרדים עולה ויורד, בהתאם להשפעות רבות. אבל המשרדים לא נעלמו בעבר בעקבות היכולת לעבוד מרחוק וגם לא בעקבות ההכרח המסוים לעשות זאת עקב הקורונה. 

ערוכים לעבודה מהבית

ראשית, סביר שעסקים רבים יכינו עצמם טוב יותר למשברים דומים בעתיד. הדבר מתבטא קודם כל, בהיערכות משופרת לעבודה מהבית. זה אומר שמשרדים ביתיים השתפרו ועוד ישתפרו בעקבות הקורונה. כמו כן, כל הקשור למשרדים הקלאסיים, יותר ייקח בחשבון את מה שמתרחש בזמן מעבר לעבודה מהבית, חלקי או מלא. לפטופים למשל, מקלים על ביצוע שינויים מהירים כאלה. מצד שני, לא כל אחד זקוק לכך ומי שלא זקוק למחשב נייד, מוטב שיעבוד על מחשב שולחני רגיל. כמובן, עסקים שעדיין לא בדקו בעבר לעומק את יתרונות העבודה מהבית או מרחוק, יעשו (או כבר עשו) זאת עכשיו במהירות. 

ערוכים לועידות וידאו 

הציוד בכל הנוגע לועידות וידאו במשרדים ישופר. זאת, גם במסגרת "חדרי ועידות". מדובר באופן בסיסי בציוד פשוט למדי, דוגמת מצלמות איכותיות, אבל הצורך הגובר בעבודה מרחוק, דוחף עסקים להיות ערוכים לכך היטב, כל הזמן. 

ערוכים לשינוי בצוות

גם ללא עבודה מהבית, היקף כוח האדם שעובד במשרדים בכל זמן נתון, השתנה תוך כדי הקורונה. רבים יצאו לחופשה ללא תשלום. אחרים עבדו מרחוק. יש מי שלקחו יותר עבודה הביתה ולסופי שבוע. כל המקרים האלה, עשויים להתבטא בשינויים בהיקף העובדים שעובדים בכל זמן נתון מהמשרדים. משמעות הדבר, שגדלה החשיבות של גמישות במשרדים אלה, שבסופו של דבר משלמים עליהם שכירות יקרה. הגמישות יכולה להתבטא בעמדות עבודה ניידות. היא תתבטא גם ביכולת הגמישה לבצע חלוקה פנימית של אזורים, בתוך חללי העבודה השונים, על פי הצורך. 

ערוכים למשברים בריאותיים

האופן בו הקורונה משליכה על תפקוד העסק, דוגמת הצורך בריחוק חברתי, הוא דבר שעסקים נאלצו כבר להסתגל אליו. אצל חלקם זה דרש מחיצות, שילוט מתאים וכדומה. ניסיון זה נשאר עם העסקים והוא יסייע להם בעתיד במקרה הצורך, להסתגל מהר יותר להתפתחויות דומות.  

הקפה הנצחי

קורונה או לא קורונה, נראה שדבר אחד לא משתנה במשרדים – עמדת הקפה. מכונת קפה למשרד

הייתה ונשארה פריט ציוד, שסביר שנראה עוד שנים רבות. זה מעורר, זה מספק רגע של מנוחה והמפגש בפינת הקפה טוב לעסק מבחינה חברתית. כך שטוב שמשהו נשאר קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *