קטגוריות
משרדים

איך לשדרג את פינת הקפה בעבודה

בכל מקום עבודה אנחנו מוצאים את הייחודיות שלו בבחירה לעצב את המשרד לפי טעמם של בעלי המקום ולפי הצרכים הספציפיים של העסק. עיצוב משרדים ומקומות עבודה הוא די סטנדרטי בדרך כלל משום שהדגש במקום כזה הוא על יצירת סביבת עבודה נוחה שכולם יכולים ליהנות ממנה בזמן העבודה עצמה, בלי הפרעות. בתוך המשרד עצמו יש לחלק את המתחם לכמה אזורים שבהם עובדים, מתכנסים, מבלים את זמן הארוחות ומכינים שתייה, מקבלים קהל ולקוחות ואזור משותף שבו אפשר למקם מתקנים וציוד נוספים וייעודיים למשרד. עיצוב פנים של משרדים נשען תמיד על כמה עקרונות בסיס פשוטים שמאפשרים לעבוד וגם ליצור אווירה נעימה במשרד, ובכל זאת יש בשנים האחרונות יותר נטייה לקחת בחשבון גם את רווחת העובדים ולמצוא להם את הדרך האסתטית ביותר להרגיש נוח ואף ליהנות מהזמן הפנוי שלהם בעבודה, כמו בילוי בפינת הקפה של המשרד. שם צריך להקדיש מחשבה כדי להפוך את המקום לנוח יותר לעובדים ולשדרג אותו. להלן כמה רעיונות לעיצוב ולשדרוג הפינה שיכולה להיות נעימה מאוד בכל משרד.

איך להתייחס לעיצוב משרד ופינת הקפה שלו בכלל?

משרד הוא מקום שמשותף לאנשים שכולם בעלי טעם אישי משלהם, העדפות משתנות וקצב אינדיבידואלי ובכל זאת, כולם באים יום יום למקום שבו הם חייבים למצוא דרך להסתנכרן גם בזמן העבודה וגם בזמן שהם מבלים בארוחות ובשיחות מסדרון עם כוס קפה ביד. משרד הוא לא רק מקום עבודה אלא מקום שהות דומיננטי בחיים של רבים ולכן חשוב שהעיצוב יהיה תואם לא רק את הצרכים של המקום ואת הדרישות של הבעלים כי אם גם ליצור מרחב שבן רבים צריכים להרגיש נוח ולעבוד. לכן, חשוב מאוד למצוא עיצוב של משרד ושל פינת קפה או מטבחון בכלל שימלא כמה פונקציות חיוניות, יחד עם השדרוגים שאפשר להוסיף בהמשך.

אסתטיקה נעימה שמתאימה למקום

נעים לעין ולא מסיח את הדעת במידה כזאת שאי אפשר יהיה להתרכז בעבודה. העיצוב חייב להיות רקע נחמד ואסתטי וללא דומיננטיות גדולה מדי. הביקורות שמושמעות על חברות הייטק שיוצרות הרבה יותר מפינת קפה למען העובדים מציגות את השדרוגים שלהן כבחירה מוגזמת וילדותית מעט, כולל פינות משחקים. מצד שני, כשלוקחים בחשבון שאופי מקום העבודה בהייטק מלחיץ ומלא מתחים ויש צורך בהפוגות כדי להתחדש ולהתרענן לחשיבה, ברור למה הבחירה בפינות קפה כאלה עם הרבה ציוד לבישול, מטבחון מצויד לגמרי וארונות מלאים כל טוב היא שדרוג שמתאים לענף זה.

נוחות מעל הכל

הנוחות היא שם המשחק וצריך לעצב פינת קפה שנוח לשבת בה ולאו דווקא להציב כיסאות בר שיש להם אולי מראה אסתטי ומעודכן אבל זה לא מתאים לישיבה נינוחה על ארוחה או כוס קפה בהפסקה. אם כבר, מומלץ עיצוב שנוח לעבוד בו בלי יותר מדי יצירתיות שתמציא מחדש את מראה המשרד ותנסה לכפות טרנדים לא נוחים. גם בפינת הקפה יכולים להיות כמה גאדג'טים שלא ברור למה הניחו אותם שם אם ברור שהעובדים לא תמיד באים לשם כדי לבשל. כך, מכונת פנקייק או פופקורן או ציוד אחר לא תמיד נראים שייכים למקום והם תופסים מקום לציוד או למלאי של מזון שאולי היה יכול להתאים יותר למשרד כזה. כך שאם כבר רוצים לפנק את העובדים כדאי לחשוב על מטבחון ופינת קפה נוחים ולשאול את העובדים מה חסר להם שם.

עיצוב נוח ולא ביזארי

מתאים לאופי המקום ולאופי הבעלים, כמובן, בהלימה לרוח העסק והערכים שלו ובצורה כזאת שהוא עדיין לא ביזארי מדי ולא יוצר אי נוחות. כלומר, עיצוב יכול לבטא טעם אינדיבידואלי של הבעלים אבל רצוי שלא יהיה אקסצנטרי מדי כדי להקדיש מחשבה לכל האנשים האחרים ולמצוא מכנה משותף שעובד לכולם.

פלורליזם פירושו פינוקים מתאימים

התחשבות בעובדים שלהם יש העדפות קולינריות שונות בצורה פלורליסטית. אם המטרה של בעלי המשרד היא ליצור פינת קפה שבה ממלאים את המקרר והארון מחדש בכל יום, כדאי להקדיש מחשבה גם לטבעונים למיניהם או לנמנעים מסוגי מזון שונים ולפנק גם אותם. זה אומר לחשוב גם על מוצרים נטולי גלוטן או סוכר, לחשוב על הכשרות המועדפת על עובדים במשרד, אם אפשר לפנק – להוסיף סוגים של תה וקפה כדי להתאים לטעם של כמה שיותר עובדים וגם להוסיף פינוקים שונים כמו עוגיות או פירות, אם המגמה היא לשמור על בריאות ולעודד תזונה טובה יותר.

פינות ישיבה נוחות לעידוד שיחה

מלבד ויתרו על כיסאות בר מעטים שמתאימים רק לכמה אנשים ולא ממש יוצרים חשק לבוא ולשבת שם, כדאי להפוך את פינת הקפה לפינה שבה אנשים יכולים לשבת לפעמים לכמה דקות וליצור חברויות וקשרים מעבר לשיחות עבודה. הדקות המעטות האלה שאפשר לתפוס פה ושם לשיחה בין השעות שבהן עובדים יכולות להיות הזמן שבו נוצר גיבוש ולפעמים גם סיעור מוחות. כשפוגשים מישהו שמכין לעצמו קפה או מחמם אוכל ומתחילה שיחה, לפעמים זה עשוי להסתיים ברעיון חדש או בפתרון בעיה שלא הצלחתם לפתור. זה בדיוק מה שנקרא לחשוב מחוץ לקופסה ולמצוא את הרעיונות היצירתיים דווקא במקומות הכי לא צפויים ומפתיעים. כך שפינת הקפה יכולה להיות גם פינת חשיבה מעניינת עם תוצאות מרשימות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *