קטגוריות
Uncategorized

איך בוחרים כסאות משרדיים?

כיסאות הם חלק בלתי נפרד מהעבודה במשרד וככאלה יש להם השפעה רבה על נוחות העבודה בטווח הקצר, אך גם על בריאות העובדים בטווח הרחוק. אז כיצד בוחרים כיסאות שיאפשרו לעובדים נוחות מרבית בכל שעות העבודה, ולא יחזירו אותם הביתה עם כאבי גב כל יום?

ארגונומיה

הארגונומיה היא מדע שלם העוסק ביחסי הגומלין בין האדם לסביבתו, ובין היתר בהתאמת סביבת העבודה לעובד באופן שישמר את בריאותו ויאפשר לו לתפקד כראוי במהלך שעות העבודה (וגם אחריהן). ארגונומיים רבים מעידים על כמה פרמטרים חשובים שיש להתחשב בהם בעת בחירת ריהוט משרדי, ובפרט כסאות:

  • התאמת הגובה והרוחב
  • גמישות תנועה
  • הגנה ותמיכה בצוואר, גב ומותניים, כשמומלץ להתחשב גם ברגליים ובברכיים

איך בוחרים כסא המבטא את העקרונות הללו?

קיימים כיום כיסאות רבים הכוללים אפשרות להתאמת גובה המשענת, לצד גובה הכסא עצמו. באשר לרוחב, לרוב לא ניתן לבחור כסאות בהתאמה אישית לעובד, אולם ניתן בהחלט לבחור כסאות עם רוחב ממוצע שיאפשר לעובדים טווח תנועה בעת הישיבה. כמו כן, מומלץ לבחור כסאות בהתאם לגובה שולחנות או עמדות העבודה, וכן גם רוחב שיאפשר לעובדים להתקרב לעמדה או לשולחן במידת הצורך, מבלי להיתקל באובייקט כלשהו.

באשר לגמישות התנועה, הכוונה היא למתן אפשרות לנוע לכל הצדדים, מבלי שהעובד יצטרך להפעיל לחץ או כוח רב על מנת לזוז. בהקשר זה, יש לציין שמומלץ לבחור כסא הכולל תשתית איכותית וגלגלים עמידים לאורך זמן.

כיצד ניתן להעניק תמיכה מרבית לגוף בעת הישיבה?

באופן כללי, מומלץ לבחור בכסאות התומכים מראש ביישבה זקופה וישרה, ומעניקים תמיכה נגדית לגב ולצוואר. קיימים סוגים שונים של כסאות, החל מכסאות ללא משענת בכלל המעוצבים באופן המחייב את היושב עליהם "להתיישר" ולשבת זקוף, ועד לכסאות עם משענת קמורה הניתנת להתאמה לגובה.

אולם, חשוב לציין נושא לא מוכר כ"כ והוא התמיכה בברכיים וברגליים בכלל, בעת הישיבה. ראשית, מומלץ לבחור בכסא שקצה המושב שלו מעוגל מעט, על מנת לתמוך כראוי באזור הברכיים. לחלופין, לחץ מאחורי הברכיים עלול להוביל לחוסר נוחות במקרה הטוב, ול"הירדמות" חוזרת ונשנית של האזור במקרה הפחות טוב. בהקשר של גובה הכסא כאמור, הכסא אמור להיות בגובה הברכיים, כאשר שתי כפות הרגליים מונחות ישר על הקרקע.

עיצוב כסא משרדי

במידה וכבר ישנו ריהוט קבוע במשרד, חשוב להתאים את הכיסאות לסגנון הקיים, הן מבחינת הצבעים וכד', אולם גם מבחינת הקונספט העיצובי , שכן כסאות שיתאימו לחברה המעוניינת לשדר אווירה צעירה, חדשנית ודינאמית אולי לא יתאימו למשרד עורכי דין בעל תדמית מקצועית ויוקרתית יותר. בנוסף, כסא מנהלים או כסא ישיבות לא יהיה זהה בהכרח לכיסא של עמדות עובדים.

איכות ובטיחות

לסיכום, חשוב להדגיש את נושא הבטיחות והאיכות: רכישה של כיסאות משרדיים איננה עניין של מה בכך, ולכן יש לבחור כיסאות איכותיים מחברה אמינה, ובעלי אחריות מספקת. לרבים מהמאפיינים שהזכרנו לעיל, קיימת השפעה על בטיחות העובדים בעת הישיבה ובכלל ולכן יש לבחור כיסאות העשויים מחומרי הגלם העמידים והאיכותיים ביותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *